ЛЬВІВСЬКА ЕКО МАНУФАКТУРА

067-276-18-96

063-433-97-93

lvivecomanufactory@gmail.com

ГЕЛІОСИСТЕМИ

Геліосистема – це пристрій для перетворення променевої енергії сонця у теплову енергію для подальшого її побутового чи промислового використання. Геліосистеми широко використовуються з метою організації гарячого водопостачання приватних будівель, пансіонатів, готелів, ресторанів, кафе, барів, квартир у багатоповерхівках, у різних галузях промисловості для нагрівання технологічних рідин. Правильно підібрана геліосистема спроможна забезпечити 40 – 60% річних потреб у гарячій воді.

До складу геліосистеми входять такі елементи: геліополе (складається із кількох колекторів), геліотрубопровід, насосна станція геліоконтуру, водонагрівач з двома теплообмінниками, автоматика управління. Теплоносій нагрівається, циркулюючи по сонячному колектору, і передає теплову енергію у бак-накопичувач. У найпростішому варіанті циркуляція води у системі відбувається природним шляхом завдяки різниці температур у колекторі та баку-накопичувачі. Складніші варіанти геліосистем передбачають використання насоса для циркуляції теплоносія. Бак розташовується поруч з колектором або у середині об'єкту. Водонагрівач необхідно обирати великого об'єму (забезпечує великий запас гарячої води). На виході з бойлера встановлюється термостатичний клапан підмішування холодної води. Обираючи геліосистему слід уникати надлишку потужності геліополя, яке може зумовити зупинку системи. Для цього слід ретельно визначити необхідну кількість гарячої води, виходячи із потреб усіх мешканців будинку. Спеціалісти ЛЕКОМ кваліфіковано підберуть оптимальний саме для Вас варіант геліосистеми.

Якщо монтаж геліосистеми для гарячого водопостачання здійснюється під час будівництва будинку, обладнання проводиться найкоротшим шляхом у середині об'єкта. При монтажі системи на готовий об'єкт, геліопроводи розміщують назовні.

Дедалі більшого розповсюдження набувають геліосистеми інтегровані в опалювальні системи. Геліосистема, яка працює у складі системи опалення, забезпечує об'єкт теплом на 15 – 30 %. Зазвичай у таких системах використовуються вакуумні колектори, які мають велику пікову потужність. Економія газу або іншого палива для котла досягається за рахунок подачі вже підігрітої геліосистемою води. Окрім економії палива продовжується термін експлуатації котла та тривалість циклу його горіння. До недоліків такої системи варто віднести її високу вартість, а також величезний надлишок тепла у літній період, який доцільно спрямувати для обігріву басейну.

Продуктивність сонячних колекторів залежить від площі геліополя (визначається кількістю вакуумних трубок або площею плоского колектора) та місця його розташування. Геліосистема повинна орієнтуватись на південь та бути відкритою до сонячного проміння максимальний час доби. Ефективність роботи сонячного колектора також залежить від кута його нахилу: для колекторів, що працюють круглий рік – кут нахилу менший, для колекторів, що працюють влітку – більший. Спеціалісти ЛЕКОМ розрахують оптимальний кут нахилу для Вашого об'єкту. У нас Ви можете купити геліосистему, яка підходить саме до Ваших споживчих потреб у гарячому водопостачанні.

Ефективність геліосистеми максимальна у весняно-осінній період, коли активність сонця є високою. Взимку ефективність сонячних колекторів знижується разом із зниженням сонячної активності та збільшенням снігу, що покриває колектори.

Геліосистеми поділяються на вакуумні і плоскі. Вони відрізняються різною ефективністю роботи, володіють певними перевагами та недоліками.

Плоский сонячний колектор складається із абсорбера (елемент, який поглинає сонячне випромінювання), прозорого та термоізоляційного шарів. Покритий спеціальним селективним покриттям мідний абсорбер зв'язаний із теплопровідною системою. Прозорий елемент виготовлений із гартованого скла із пониженим вмістом металів або із спеціального полікарбонату. Зворотна сторона колектора теплоізольована. Трубки, якими циркулює теплоносій виготовляють із міді. При виготовленні плоского сонячного колектора використовується спеціальне оптичне покриття, яке не випромінює тепла в інфрачервоному спектрі. До основних переваг цього колектора відносять: здатність до самоочищення від снігу, відносно невисока вартість, можливість встановлення під будь-яким кутом. До недоліків плоского сонячного колектора можна зарахувати високі тепловтрати та низьку продуктивність праці взимку.

Вакуумний сонячний колектор характеризується вищою продуктивністю роботи. Зовнішня частина трубки колектора прозора, а внутрішня покрита високоселективним покриттям. Поміж внутрішньою та зовнішньою трубками – вакуум, який сприяє збереженню 95 % отриманої теплової енергії. Вакуумні колектори характеризуються більшим коефіцієнтом корисної дії, оскільки вакуумні трубки циліндричної форми менш чутливі до кута падіння сонячного проміння, а також існує краща технічна можливість їх термоізоляції для уникнення тепловтрат. Вакуумні геліосистеми здатні нагріти воду до температури кипіння навіть при від'ємній температурі повітря. До недоліків таких систем можна віднести високу початкову вартість обладнання, необхідність очистки від снігу.

Львівська ЕКО Мануфактура реалізує елементи геліосистем, а також пропонує комплексні рішення, пристосовані до різних обсягів споживання тепла.